Konspirationsteorin om 11 september-attackerna från Wikipedia, med all sannolikhet sammanställd av ljusskygga svenska presstituerade som arbetar åt främmande makt för att höja dina försäkringspremier, är förbluffande enfaldig, men visst! Läs den gärna!
Vill ni ha mer intressanta teorier om sannolika konspirationer som ligger bakom och reflektioner kring detta så tag gärna del av Corbetts 5-minuters sammanfattning eller September Clues på 92 minuter eller General Wesley Clark om att USA kommer att attackera 7 nationer under ca 5 år.
Min egen slutsats? Ett kombinerat försäkringsbedrägeri, döljande av andra bedrägerier, falskflagg och en vilja att bedriva krigsförbrytelser i världen på USA:s skattebetalares bekostnad åt de som profiterar på krig.